Mailman 2.1 - en to sr translation catalogue (621 entries)

en: 
        help
            Print this help message.
sr: 
        help
            Испис ове поруке за помоћ.

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
sr: 
        info
            Добијање информација о овој листи слања.

en: 
    Pending posts:
sr: 
    Поруке на чекању:

en: 
    Usage:
sr: 
    Коришћење:

en:      Description: %(description)s
sr:      Опис : %(description)s

en:     checking gid and mode for %(path)s
sr:   провјеравање гид-а и мода за  %(path)s

en:    %(file)s: okay
sr:    %(file)s: у реду

en:   Thread
sr: Стабло

en:  %(size)i bytes
sr:  %(size)i бајтова

en:  (%(count)d of %(total)d)
sr:  (%(count)d од %(total)d)

en:  (requires authorization)
sr:  (неопходна ауторизација)

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
sr: (захтјева потврду)<br>%nbsp;<br>

en:  <p>Enter your
sr:  <p>Унесите ваш

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
sr:  и лозинку, да бисте посјетили листу чланова: <p><center>

en:  at
sr:  на

en:  bytes
sr:  бајтова

en:  is already a member
sr:  је већ члан

en:  subscribers:
sr:  чланови:

en: %(allcnt)s members total
sr: Укупно чланова: %(allcnt)s.

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
sr: Укупно чланова: %(allcnt)s, чланова приказано: %(membercnt)s

en: %(host)s mailing list memberships reminder
sr: Подсјетник листа слања %(host)s

en: %(hostname)s Mailing Lists
sr: Листе слања у оквиру %(hostname)s

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
sr: %(hostname)s листе слања - администраторске везе

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
sr: %(i)3d. Име листе: %(realname)s

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
sr: %(newaddr)s већ је члан листе.

en: %(ord)s quarter %(year)i
sr: %(ord)s четвртина %(godine)i

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
sr: Администрација: %(realname)s (%(label)s)

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
sr: Помоћ при подешаваљу листе %(realname)s 
        <br><em>%(varname)s</em> Опција

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
sr: администрација листе слања %(realname)s <br>Секција %(label)s

en: (as owner)
sr: (као власник)

en: (fixing)
sr: (поправљање)

en: (help)
sr: (помоћ)

en: (locked)
sr: (закључано)

en: (no subject)
sr: (нема теме)

en: (unlocked)
sr: (откључано)

en: - Results:
sr: - Резултати:

en: - nothing to update here
sr: - овдје нема ничега да се освјежи

en: - usenet watermarks updated and gate_watermarks removed
sr: - јузнет жигови освјежени и gate_watermarks су уклоњени

en: -------------- next part --------------
sr: -------------- следећи дио --------------

en: --all requires --run
sr: --all захтјева -run

en: ...after this one.
sr: ...послије тренутне.

en: ...before this one.
sr: ...прије тренутне.

en: ...or specify a file to upload:
sr: ...или изаберите фајл са адресама:

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
sr: <P>Тренутно нема архива. </P>

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
sr: <b>потврда</b> -- Да ли члан добија потврду пријема његових порука?

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
sr: <b>преглед</b> -- Да ли члан добија поруке у прегледу?
            (ако не, онда добија поруке појединачно)

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
sr: <b>сакриј</b> -- Да ли је адреса члана видљива
    на листи чланова листе?

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
sr: <b>језик</b> -- Језик који корисник преферира

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
sr: <b>модер.</b> -- Корисничка ознака. Ако је постављена, поруке 
    од корисника биће послане на преглед прије пуштања на листу,
    у противном ће бити аутоматски прихваћене.

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
sr: <b>без дупл.</b> -- Да ли члан жели да избјегне копије истих
            порука?

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
sr: <b>без поштеl</b> --Да ли је испоручивање поште члану искључено?
    Ако јесте, биће дато објашњење због чега је тако
                <ul><li><b>К</b> -- Сам корисник је искључио доставу
                        поште преко корисничких опција.
                    <li><b>А</b> -- Достава поште је искључена од стране
                        администратора.
                    <li><b>С</b> -- Систем еј аутоматски искључио доставу
    због пречестих порука са корисникове адресе.
                    <li><b>?</b> -- Разлог искључена доставе није познат.
                      Ово може бити случај за сва чланства која су искључена,
                        у старијим верзијама Mailman-а.
                </ul>

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
sr: <b>без поврт</b> -- Да ли члан жели да избјегне копије сопствених
            порука?

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
sr: <b>обично</b> -- Ако добија преглед, да ли члан добија исти
            у обичном тексту?  (ако не, онда у MIME облику)

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
sr: <b>испис</b> -- Кликните овдје да искључите члана.

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
sr: <br>(Детаљи за: <b>%(varname)s</b>)

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
sr: <br>(Промјена: <b>%(varname)s</b>)

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
sr: <br><em>...одредите фајл за постављање</em><b

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
sr: <br><em><strong>Упозорење:</strong>
    постављање ове вриједности узрокује тренутну промјену, али не мијења
    стално стање.</em>

en: <br>Return to the
sr: <br>Повратак на

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
sr: <em><strong>Упозорење:</strong> мењање ове опције овде
    може да узрокује да остале опције буду асинхронизоване. 
    Учитајте поново све странице које приказују ову опцију за ову листу слања
    Можете такође

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
sr: <em>Унесите текст испод, или...</em><br>

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
sr: <em>Порука са бројем #%(id)d је оштећена

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
sr: <em>Порука са бројем #%(id)d је изгубљена.

en: <em>No topics defined</em>
sr: <em>Нема дефинисаних тема</em>

en: <em>Not available</em>
sr: <em>Није доступно</em>

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
sr: </em>Пошиљалац је сада члан ове листе</em>

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
sr: <em>Да, желим да се испишем</em>

en: <em>not available</em>
sr: <em>недоступно</em>

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
sr: <li>Постављање ознаке за модерисање свима, 
    укључујући чланове који нису тренутно видљиви

en: <missing>
sr: <недостаје>

en: <p>(Send questions and comments to
sr: <p>(Шаљите питања и коментаре на

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
sr: <p>Овдје се налази листинг свих јавних листа слања на %(hostname)s.
    Кликом на име листе добићете више информација о истој, или 
    или моћи да се упишете, испишете и промјените подешавања у 
    вези са вашим чланством.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
sr: <p>Испод је колекција јавно досупних листа 
    на %(hostname)s. Кликните на листу да бисте 
    посетили страну за подешавања у оквиру 
    те листе.

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
sr: <p>Тренутно нема јавно доступних листа на %(hostname)s.</p>

en: A
sr: А

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
sr: Порука за потврду је послана на %(newaddr)s.

en: A digest has been sent.
sr: Преглед је послан.

en: A list name is required
sr: Име листе је потребно.

en: A reminder of your password has been emailed to you.
sr: Порука са вашом лозинком вам је послана.

en: A terse phrase identifying this list.
sr: Сажет опис листе.

en: Accept
sr: Прихватање

en: Accepts
sr: Прихватање

en: Acknowledge the member's posting
sr: Потврда слања поруке

en: Action to take on all these held messages:
sr: Акција која ће се примјенити на све ове задржане поруке:

en: Action:
sr: Акција:

en: Add new item...
sr: Додавање нове ставке...

en: Added  : %(s)s
sr: Додан: %(s)s

en: Additional Member Tasks
sr: Додатне активности члана

en: Additional settings
sr: Додатна подешавања

en: Additionally, forward this message to:
sr: Додатно, прослиједи ову поруку:

en: Address/name/time
sr: Адреса/име/време

en: Address:
sr: Адреса:

en: Addresses did not match!
sr: Адресе се не слажу!

en: Addresses may not be blank
sr: Адресе не могу бити празне

en: Admin address:
sr: Администраторска адреса:

en: Administrative requests for mailing list:
sr: Административни захтјеви за листу слања:

en: Administrator
sr: Администратор

en: After content filtering, the message was empty
sr: Послије филтерисања садржаја, порука остаје празна

en: Again to confirm password:
sr: Потврдите лозинку:

en: Already a member
sr: Корисник је већ учлањен.

en: Already a member: %(member)s
sr: %(member)s је већ члан

en: Also delete archives?
sr: Да уклоним и архиве?

en: Always
sr: Увијек

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
sr: HTML прилог је прочишћен..
    Адреса: %(url)s

en: Anyone
sr: Било ко

en: Approve
sr: Прихватање

en: Apr
sr: Апр

en: April
sr: Aприл

en: As needed
sr: Када је потребно

en: Aug
sr: Авг

en: August
sr: Аугуст

en: Authentication failed.
sr: Пријављивање није успјело.

en: Authorization failed.
sr: Пријава није успела.

en: Auto-generate initial list password?
sr: Аутоматско генерисање лозинке за листу?

en: Awaiting moderator approval
sr: Чека се одобрење модератора

en: B
sr: С

en: Bad URL specification
sr: Поглешна спецификација URL-а

en: Bad arguments: %(strargs)s
sr: Погрешни аргументи: %(strargs)s

en: Bad choice: %(yesno)s
sr: Погрешан избор: %(yesno)s

en: Bad confirmation string
sr: Погрешна ниска за потврду

en: Bad email address provided
sr: Унесена је погрешна/неисправна е-адреса

en: Bad moderation flag value
sr: Погрешна вриједност модераторске ознаке

en: Bad owner email address: %(s)s
sr: Лоша адреса власника листе: %(s)s

en: Bad regular expression:
sr: Погрешан систематски израз:

en: Bad/Invalid email address
sr: Погрешна/неправилна е-адреса

en: Bad/Invalid email address: %(member)s
sr: Лоша е-адреса: %(member)s

en: Bad/Invalid email address: blank line
sr: Лоша е-адреса: празна линија

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
sr: Неправилно формирана ставка:
     %(record)s

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
sr: Забрана за <b>%(esender)s</b> за пријављивање
                        на ову листу

en: Ban list
sr: Листа за избацивање

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
sr: Унесите доле додатни текст који ће бити 
    додан на врх вашег позива или обавјештења 
    о новом члану. Оставите најмање једну празну 
    линију на крају.

en: Bounce action notification
sr: Обавештење о прекомерном слању

en: CGI script error
sr: грешка са CGI скриптом

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
sr: Могу ли чланови листе да изаберу да добијају поруке са листе подјељене у прегледе?

en: Can't have empty html page.
sr: Не можете имати празну html страну.

en: Cancel
sr: Одустани

en: Cancel and discard
sr: Одустани и занемари

en: Cancel held message posting
sr: Заустављање слања задржане поруке

en: Cancel my subscription request
sr: Одустајање од захтјева за упис.

en: Cancel posting
sr: Заустављање слања поруке

en: Cannot unsubscribe non-members:
sr: Немогуће је исписати неучлањене:

en: Change My Address and Name
sr: Промјени моју адресу и име

en: Change My Password
sr: Промјена моје лозинке

en: Change address
sr: Промјена адресе

en: Change list ownership passwords
sr: Промјена лозинке за власника листе

en: Change of address request confirmed
sr: Промјена адресе је потврђена

en: Clear Form
sr: Брисање форме

en: Click here for the list of
sr: Кликните овдје за листу

en: Click here to hide the legend for this table.
sr: Кликните овдје да сакријете легенду за ову табелу.

en: Click here to include the legend for this table.
sr: Кликните овдје да уврстите легенду за ову таблу.

en: Click here to reload this page.
sr: Кликните овдје да поново учитате ову страницу.

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
sr: Кликните на број поруке да видите исту,
                или можете

en: Computing threaded index
sr: Прорачунавање стабла порука

en: Conceal the member's address
sr: Сакривање адресе члана

en: Configuration Categories
sr: Категорије подешавања

en: Confirm
sr: Потврди

en: Confirm administrator password:
sr: Потврдите администраторску лозинку:

en: Confirm and approve
sr: Потврди и прихвати

en: Confirm change of address request
sr: Потврда промјене адресе

en: Confirm initial password:
sr: Поновите лозинку:

en: Confirm moderator password:
sr: Потврдите модераторску лозинку:

en: Confirm subscription request
sr: Потврда захтјева за упис

en: Confirm unsubscription request
sr: Потврда захтјева за испис

en: Confirmation string was empty.
sr: Ниска за потврду је празна.

en: Confirmation string:
sr: Ниска за потврду:

en: Confirmation succeeded
sr: Успјешно потврђено

en: Content filtered message notification
sr: Обавјештење о филтрирању садржаја поруке

en: Continue awaiting approval
sr: Настави са чекањем одобрења

en: Could not open file for writing:
sr: Неуспјешно отварање фајла за писање:

en: Create List
sr: Креирање листе

en: Create a %(hostname)s Mailing List
sr: Отварање листе слања ( %(hostname)s)

en: Create another list
sr: Креирајте другу листу

en: Creating archive directory
sr: Прављење директоријума архиве

en: Czech
sr: Чешки

en: Database Updated...
sr: Бата освјежена...

en: Dec
sr: Дец

en: December
sr: Децембар

en: Default language for this list.
sr: Стандардни језик за ову листу.

en: Defer
sr: Одлагање

en: Delete
sr: Брисање

en: Delete this list
sr: Уклони ову листу

en: Delete this mailing list
sr: Уклањање листе слања

en: Description
sr: Опис

en: Description:
sr: Опис:

en: Description:  %(description)s
sr: Опис:  %(description)s

en: Detailed instructions for the administrative database
sr: Детаљне инструкције за административну базу

en: Digest
sr: Преглед

en: Digest Footer
sr: Крај прегледа

en: Digest Header
sr: Почетак прегледа

en: Digest options
sr: Прегледи - опције

en: Disabled
sr: Искључено

en: Discard
sr: Игнорисање

en: Discards
sr: Игнорисање

en: Do not send a copy of a member's own post
sr: Не шаљи члановима копије њихових порука

en: Dutch
sr: Дански

en: Edit HTML : Error
sr: Уређивање HTML-а: грешка

en: Edit Options
sr: Уређивање опција

en: Email My Password To Me
sr: Пошаљи ми лозинку

en: Email address:
sr: Е-адреса:

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
sr: Хитно уређивање свог саобраћаја на листи је укључено

en: Emergency moderation of all list traffic.
sr: Хитно модерисање комплетног саобраћаја на листи.

en: Empty list passwords are not allowed
sr: Морате имати лозинку за листу

en: Enabled
sr: Укључено

en: End of
sr: Крај

en: English (USA)
sr: Енглески (САД)

en: Enter confirmation cookie
sr: Унесите "колачић" за потврду

en: Enter new administrator password:
sr: Унесите нову администраторсу лозинку:

en: Enter new moderator password:
sr: Унесите нову модераторску лозинку:

en: Enter one address per line below...
sr: Унесите једну адресу по линији...

en: Enter the email of the person running the list:
sr: Унесите е-адресу особе која покреће листу:

en: Enter the name of the list:
sr: Унесите име листе:

en: Error
sr: Грешка

en: Error Unsubscribing:
sr: Грешка при испису:

en: Error inviting:
sr: Грешка при позивању:

en: Error subscribing:
sr: Грешка при упису:

en: Error:
sr: Грешка:

en: Estonian
sr: Естонски

en: Explicit address
sr: Експлицитна адреса

en: Feb
sr: Феб

en: February
sr: Фебруар

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
sr: Филтрирај дупле поруке (ако је могуће)

en: Finalizing
sr: Завршавање

en: Find member %(link)s:
sr: Проналажење члана  %(link)s:

en: Finnish
sr: Фински

en: First
sr: Први

en: Footer added to every digest
sr: Текст на дну је додан у сваки преглед.

en: Forward messages (individually) to:
sr: Преусмјеравање порука (индивидуално):

en: Forward of moderated message
sr: Прослијеђивање модерисане поруке

en: Forward to List Owner
sr: Прослиједи власнику листе

en: Forwarding options
sr: Опције прослеђивања

en: Fourth
sr: Четврти

en: French
sr: Француски

en: Fri
sr: Пет

en: From:
sr: Шаље:

en: From: %(sender)s on %(date)s
    Subject: %(subject)s
    Cause: %(reason)s
sr: Шаље: %(sender)s, %(date)s
    Тема: %(subject)s
    Разлог: %(reason)s

en: Full Personalization
sr: Пуна персонализација

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
sr: Главне карактеристике листе, укључујући описне
      информације и основне чињенице.

en: General Options
sr: Општа подешавања

en: General list information page
sr: Страна са основним информацијама о листи

en: German
sr: Њемачки

en: Gnu's Not Unix
sr: ГНУ није Јуникс

en: Go to list archives
sr: Архиве листе

en: Go to the general list information page
sr: Повратак на страну са основним информацијама о листи

en: Gzip'd Text%(sz)s
sr: Гзип-ован Текст %(sz)s

en: HTML Unchanged.
sr: HTML није промјењен.

en: HTML attachment scrubbed and removed
sr: HTML прилог је прочишћен и искључен

en: HTML successfully updated.
sr: HTML је успјешно освјежен.

en: Hold
sr: Задржи

en: Holds
sr: Задржавање

en: Host name this list prefers for email.
sr: Назив хоста који листа користи за е-пошту.

en: Hostile address (illegal characters)
sr: Неправилна адреса (недозвољени знакови)

en: Hostile address (illegal characters): %(member)s
sr: Лоша адреса (недозвољени знакови): %(member)s

en: How often should a new digest volume be started?
sr: Колико често треба да се стартује нови број прегледа?

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
sr: Ако забрањујете ову поруку, <br> молимо вас за објашњење (необавезно):

en: If you supply a password, you must confirm it.
sr: Лозинку морает да потврдите.

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
sr: Игнорисање промјена за искљученог члана: %(user)s

en: Illegal Email Address
sr: Лоша е-адреса

en: Illegal email address provided
sr: Унесена је недозвољена адреса

en: Illegal list name: %(s)s
sr: Недозвољено име листе: %(s)s

en: Illegal option: %(opt)s
sr: Погрешна опција:  %(opt)s

en: Importing %(module)s...
sr: Увођење %(module)s...

en: Initial %(listname)s password:
sr: Почетна лозинка за листу %(listname)s

en: Initial list owner address:
sr: Адреса почетног власника листе:

en: Initial list password:
sr: Почетна лозинка за листу:

en: Initial list passwords do not match
sr: Почетне лозинке листе се не слажу

en: Interrupted...
sr: Прекинуто...

en: Invalid :  %(addr)30s
sr: Неисправно: %(addr)30s

en: Invalid options to CGI script.
sr: Погрешни подаци су прослијеђени CGI скрипти

en: Invite
sr: Позивање

en: Italian
sr: Италијански

en: Jan
sr: Јан

en: January
sr: Јануар

en: Japanese
sr: Јапански

en: Jul
sr: Јук

en: July
sr: Јули

en: Jun
sr: Јун

en: June
sr: Јун

en: Korean
sr: Корејски

en: Language&nbsp;options
sr: Језичке&nbsp;опције

en: Languages supported by this list.
sr: Језици листе.

en: List
sr: Листа

en: List Characteristics
sr: Карактеристике листе:

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
sr: Помоћ: %(requestaddr)s

en: List Identity
sr: Врста-идентитет листе

en: List Owners:  %(owneraddr)s
sr: Власници листе: %(owneraddr)s

en: List already exists: %(listname)s
sr: Листа са називом %(listname)s већ постоји

en: List creator's (authentication) password:
sr: Лозинка власника/креатора листе:

en: List members
sr: Чланови листе

en: List my other subscriptions
sr: Листа других мојих чланстава

en: List name is required
sr: Потребан је назив листе

en: List name is required.
sr: Име листе је обавезно.

en: List name:    %(listname)s
sr: Име листе  %(listname)s

en: List password:
sr: Лозинка листе:

en: List topic keywords
sr: Кључне ријечи за теме

en: List:
sr: Листа:

en: Lithuanian
sr: Литвански

en: Loading list %(listname)s
sr: Учитавање листе %(listname)s

en: Log in
sr: Улаз

en: Log out
sr: Одјављивање

en: Logout
sr: Одјава

en: Mail delivery
sr: Испорука поште

en: Mailing list creation results
sr: Резултати отварања листе

en: Mailing list deletion results
sr: Резултати брисања листе слања

en: Mailman %(varname)s List Option Help
sr: Помоћ за: %(varname)s

en: Mailman Administrative Database Error
sr: Грешка: административна база

en: Mailman privacy alert
sr: Mailman-ово обавјештење у вези са приватношћу

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
sr: Направите ваше промјене у следећој секцији, па их онда 
    пошаљите користећи тастер <em>Слање подешавања</em>
    који се налази испод.

en: Mar
sr: Мар

en: March
sr: Март

en: Mass Removals
sr: Групни исписи

en: Mass Subscriptions
sr: Групни уписи

en: Mass catch up
sr: Масовно преузимање

en: Mass catchup completed
sr: Завршено је масовно преузимање

en: Mass&nbsp;Removal
sr: Масовно&nbsp;искључивање

en: Mass&nbsp;Subscription
sr: Масовно&nbsp;укључивање

en: May
sr: Мај

en: Member name successfully changed.
sr: Име члана је успјешно промјењено.

en: Membership List
sr: Листа чланства

en: Membership re-enabled.
sr: Чланство је потврђено и реактивирано.

en: Membership&nbsp;List
sr: Листа&nbsp;чланова

en: Message Excerpt:
sr: Извод из поруке:

en: Message Headers:
sr: Заглавља поруке

en: Message has a suspicious header
sr: Порука има заглавље са сумњивим садржајем

en: Message has implicit destination
sr: Порука има имплицитно одредиште

en: Moderated
sr: Модерисано

en: Moderator
sr: Модератор

en: Moderator passwords did not match
sr: Модераторске лозинке се не слажу

en: Mon
sr: Пон

en: More information: %(listurl)s
sr: Више информација:  %(listurl)s

en: Name of list:
sr: Име листе:

en: Name:
sr: Име:

en: Never
sr: Никада

en: New %(listname)s password: %(notifypassword)s
sr: Нова лозинка за листу %(listname)s: %(notifypassword)s

en: New %(pwdesc)s password:
sr: Нова лозинка (%(pwdesc)s):

en: No
sr: Не

en: No address given
sr: Није дата адреса.

en: No command given.
sr: Нису дате команде.

en: No filename given.
sr: Није дат назив фајла.

en: No list name supplied.
sr: Није достављено име листе.

en: No list named:
sr: Нема листе са именом:

en: No listname given
sr: Није дато име листе

en: No lists to search
sr: Нема листа за претрагу

en: No problems found
sr: Нема проблема

en: No reason given
sr: Није дат разлог

en: No subject
sr: Нема теме

en: No such list "%(listname)s"
    %(e)s
sr: Нема листе под називом "%(listname)s"
    %(e)s

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
sr: Нема листе <em>%(safelistname)s</em>

en: No such list: %(listname)s
sr: Нема листе под називом %(listname)s

en: No such member: %(addr)s
sr: Нема члана: %(addr)s

en: No such member: %(safeuser)s.
sr: Нема корисника %(safeuser)s.

en: No updates are necessary.
sr: Осавремењавање није потребно.

en: No valid variable name found.
sr: Није пронађена исправна променљива.

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
sr: Они који нису чланови не могу да шаљу поруке на ову листу.

en: None
sr: Ништа

en: Norwegian
sr: Норвешки

en: Not subscribed
sr: Није-су уписан-и

en: Nothing to do.
sr: Нема шта да се ради.

en: Notifications
sr: Обавјештења

en: Nov
sr: Нов

en: November
sr: Новембар

en: Oct
sr: Окт

en: October
sr: Октобар

en: Off
sr: Искључено

en: On
sr: Укључено

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
sr: Једном мјесечно добићете подсјетник са лозинком.

en: Open list, moderated group
sr: Отворена листа, модерисана група

en: Original Message
sr: Изворна порука

en: Other Administrative Activities
sr: Остали администраторски послови

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
sr: Преглед свих листа на %(hostname)s

en: Password // URL
sr: Лозинка // УРЛ

en: Password change failed.
sr: Неуспјела промјена лозинке.

en: Password changed.
sr: Лозинка промјењена.

en: Password reminder
sr: Подсјетник лозинке

en: Password successfully changed.
sr: Лозинка је успјешно промјењена.

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Passwords
sr: Лозинке

en: Passwords did not match!
sr: Лозинке се не слажу!

en: Passwords may not be blank
sr: Лозинке не могу да буду празне

en: Pending subscriptions:
sr: Уписи на чекању:

en: Permanently ban from this list
sr: Избацивање са листе за стално

en: Pickling archive state into
sr: Постављање стања архиве

en: Plain
sr: Обични

en: Polish
sr: Пољски

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Portuguese (Brazil)
sr: Португалски (Бразил)

en: Post by non-member to a members-only list
sr: Особа која није члан послала је поруку на затворену листу.

en: Post to moderated list
sr: Слање на модерисану листу

en: Posted message canceled
sr: Слање поруке је заустављено.

en: Poster
sr: Пошиљалац

en: Posting Held for Approval
sr: Порука је задржана за одобрење

en: Posting to a moderated newsgroup
sr: Слање на модерисану њуз-групу

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
sr: Слање на листу захтјева потврду.

en: Postings to:  %(postaddr)s
sr: Слање на: %(postaddr)s

en: Preferred language:
sr: Језик:

en: Prefix for subject line of list postings.
sr: Префикс у оквиру теме порука.

en: Preserve
sr: Задржи

en: Preserve message for site administrator
sr: Задржавање порука за администратора листе

en: Preserve messages for the site administrator
sr: Задржавање порука за администратора сајта

en: Print the Mailman version.
sr: Одштампај верзију Mailman-а.

en: Private Archive Error
sr: Грешка у приватној архиви

en: Private Archive Error - %(msg)s
sr: Грешка у приватној архиви - %(msg)s

en: Private archive file not found
sr: Фајл приватне архиве није пронађен

en: Problems found:
sr: Пронађени проблеми:

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
sr: Јавне листе слања на %(hostname)s:

en: Re-enable mailing list membership
sr: Реактивирање чланства у листи слања

en: Re-enable membership
sr: Реактивација чланства

en: Reason for refusal
sr: Разлог за одбијање

en: Reason:
sr: Разлог:

en: Receive digests?
sr: Желите ли да примате преглед порука?

en: Received:
sr: Примљено:

en: Recipient filters
sr: Филтери прималаца

en: Regular
sr: Регуларни

en: Reject
sr: Одбацивање

en: Rejects
sr: Одбацивање

en: Reloading pickled archive state
sr: Преглед стања архиве

en: Remind
sr: Подсјећање

en: Removed: %(s)s
sr: Уклоњен: %(s)s

en: Removing %(msg)s
sr: Уклањање %(msg)s

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
sr: Тема:  %(topicname)s не постоји

en: Require approval
sr: Тражи потврду

en: Return to the
sr: Повратак на

en: Running %(module)s.%(callable)s()...
sr: Извршавање %(module)s.%(callable)s()...

en: Russian
sr: Руски

en: Sat
sr: Суб

en: Search...
sr: Претрага...

en: Second
sr: Други

en: Select page to edit:
sr: Изаберите страну за уређивање:

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
sr: Слање опроштајне поруке члановима који се исписују са листе?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
sr: Слање обавјештења пошиљаоцу када његова порука чека одобрење?

en: Send monthly password reminders?
sr: Слање мјесечних подсјетника са лозинкама?

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
sr: Слање обавјештења о новим члановима власнику листе?

en: Send notifications to the list owner?
sr: Да ли треба слати обавјештења власнику листе?

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
sr: Да ли треба корисницима слати потврду исписа са листе?

en: Send welcome message to newly subscribed members?
sr: Слање поруке добродошлице новим члановима?

en: Send welcome messages to new subscribers?
sr: Да ли треба слати поруку добродошлице новим члановима?

en: Sender discarded message via web.
sr: Пошиљалац је зауставио поруку преко веба.

en: Sep
sr: Сеп

en: September
sr: Септембар

en: Server Local Time
sr: Серверско вријеме

en: Set
sr: Постави

en: Should Mailman start a new digest volume?
sr: Треба ли Mailman да покрене нови број прегледа?

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
sr: Треба ли администратор да добије обавјештења
      о искључивањима са листе?

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
sr: Требају ли чланови бити у тзв. карантину прије него што им се дозволи 
    да слободно шаљу поруке на листу? Одговорите <em>Да</em> да бисте
    задржали поруке нових чланова за одобрење од стране модератора.

en: Site list is missing: %(sitelistname)s
sr: Недостаје сајт листе:  %(sitelistname)s

en: Size:
sr: Величина:

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
sr: Нека непозната грешка се десила у току отварања листе.
    Молимо вас да контактирате администратора сајта за помоћ.

en: Spanish (Spain)
sr: Шпански (Шпанија)

en: Subject:
sr: Тема:

en: Submit
sr: Слање

en: Submit All Data
sr: Слање свих података

en: Submit Changes
sr: Слање промјена

en: Submit My Changes
sr: Сачувај промјене

en: Submit Your Changes
sr: Слање промјена

en: Subscribe
sr: Упис

en: Subscribe results page
sr: Резултати уписа

en: Subscribe these users now or invite them?
sr: Да ли треба дате кориснике сада уписати, или их само позвати?

en: Subscribe to list %(listname)s
sr: Пријава на листу %(listname)s

en: Subscribed: %(member)s
sr: Учлањен: %(member)s

en: Subscribing
sr: Уписивање

en: Subscription Requests
sr: Захтјеви за упис

en: Subscription request
sr: Захтјев за упис

en: Subscription request confirmed
sr: Захтјев за упис потврђен

en: Successfully Removed:
sr: Успјешно уклоњени:

en: Successfully Unsubscribed:
sr: Успјешно исписани:

en: Successfully invited:
sr: Успјешно позвани:

en: Successfully subscribed:
sr: Успјешно уписани:

en: Sun
sr: Нед

en: Swedish
sr: Шведски

en: System error, bad content: %(content)s
sr: Системска грешка, погрешан садржај: %(content)s

en: Tend to pending moderator requests
sr: Модераторски захтјеви на чекању

en: Text%(sz)s
sr: Текст %(sz)s

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
sr: <em>Администратори листе </em>су људи који имају потпуну контролу
    над свим параметрима листе. Они могу да промјене било које опције у
    вези са листом, кроз њихове администраторске стране.
    
    <p><em>Модератори листе </em> имају нека ограничења; они не могу
    да мијењају опције у вези са листом, већ имају могућност да изврше
    неке административне захтјеве, укључујући прихватање и одбацивање
    захтјева за пријем у чланство, и пуштање порука на листу. Наравно, 
    <em>администратори листе</em> могу такође да пуштају поруке
    на листу.
    <p>Да би подијелили послове управљања листом на администраторе и
    модераторе, морате поставити посебну модераторску лозинку у доња
    поља, и такође обезбједити е-адресе моредатора листе у <a href="%(adminurl)s/general">
    секцији са општим опцијама</a>.

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
sr: Недјеља од понедјељка %(day)i %(month)s %(year)i

en: The attached message has been automatically discarded.
sr: Порука у прилогу је аутоматски одбачена.

en: The current archive
sr: Тренутна архива

en: The list password cannot be empty
sr: Мора бити изабрана лозинка за листу

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
sr: Лозинка листе не може се састојати од празних знакова<!-- ignore -->

en: The subscribers list
sr: Листа чланова

en: The variable `m' is the %(listname)s MailList instance
sr: Варијабла `m' је %(listname)s инстанца

en: There are no pending requests.
sr: Нема захтјева на чекању.

en: There was no digest to send.
sr: Преглед није послан.

en: Third
sr: Трећи

en: This list
sr: Ова листа

en: This list does not support digest delivery.
sr: Ова листа не подржава доставу путем прегледа порука.

en: This list only supports digest delivery.
sr: Ова листа подржава само доставу порука путем прегледа.

en: Thu
sr: Уто

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
sr: Да бисте посетили администраторску страницу за 
    подешавања приватне листе, отворите везу сличну овој 
    али са '/' и %(extra)slist  суфиксом у називу. Ако имате 
    одговарајуће надлежности, можете и <a href="%(creatorurl)s">отворити новулисту слања</a>.
    
    <p>Основне информације могу се пронаћи на

en: Today's Topics:
sr: Данашње теме:

en: Too many recipients to the message
sr: Превише прималаца поруке

en: Topic %(i)d
sr: Тема  %(i)d

en: Topic filter details
sr: Детаљи филтера тема

en: Topic name:
sr: Назив теме:

en: Topics
sr: Теме

en: Tue
sr: Сре

en: U
sr: К

en: Unknown language: %(lang)s
sr: Непознат језик: %(lang)s

en: Unknown list: %(listname)s
sr: Непозната листа: %(listname)s

en: Unsubscribe
sr: Исписивање

en: Unsubscription Requests
sr: Захтјеви за испис

en: Unsubscription request
sr: Захтјев за испис

en: Unsubscription request confirmed
sr: Захтјев за испис потврђен.

en: Unsubscription results
sr: Резултати исписа

en: Updating Usenet watermarks
sr: Освјежавање Јузнет жигова

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
sr: Ажурирање индексних фајлова за архиву  [%(archive)s]

en: Usage:
sr: Коришћење:

en: User address/name
sr: Корисничка адреса/име

en: User specific options page
sr: Страна за уређивање корисничких опција

en: Using Mailman version:
sr: Користи се верзија Mailman-a:

en: Value
sr: Вриједност

en: View or edit the list configuration information.
sr: Преглед или уређивање подешавања за листу.

en: View this page in
sr: Читајте ову страницу на:

en: Visit Subscriber List
sr: Преглед листе чланова

en: Visit Subscriber list
sr: Преглед листе чланова

en: Visit the list's admin page
sr: Посјетите администаторску страну листе

en: Visit the list's info page
sr: Посјетите страну са информацијама о листи

en: Warning:
sr: Упозорење:

en: Wed
sr: Чет

en: Welcome!
sr: Добро дошли!

en: What steps are required for subscription?<br>
sr: Који кораци су потребни за упис?<br>

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
sr: Када се нова свеска прегледа стартује, број свеске се
      повећава, и број издања се враћа на 1.

en: When receiving digests, which format is default?
sr: Када се добијају прегледи, који формат је подразумијеван?

en: When you are done making changes...
sr: Када завршите снимите промјене...

en: Which delivery mode is the default for new users?
sr: Који начин достављања порука је подразумијеван за нове кориснике?

en: Who can view subscription list?
sr: Ко може да види листу чланова?

en: Yes
sr: Да

en: You are already a member of this mailing list!
sr: Ви сте члан ове листе!

en: You are already subscribed.
sr: Већ сте пријављени.

en: You are already using that email address
sr: Већ користите ту е-адресу

en: You are forbidden from posting messages to this list.
sr: Забрањено вам је да шаљете поруке на листу.

en: You are not authorized to create new mailing lists
sr: Нисте ауторизовани да отварање нову листу

en: You are not authorized to delete this mailing list
sr: Нисте овлашћени да избришете ову листу слања

en: You can access your personal options via the following url:
sr: Можете да приступите вашим подешавањима преко следеће везе:

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
sr: Можете отворити нову листу слања уносећи релевантне информације
    у форми која се налази испод. Име листе слања ће се користити као
    главна адреса за слање порука на листу, тако да треба да буде исписано
    малим словима. Нећете моћи да га мијењате послије отварања листе.
    За сада, подржана су само слова енглеске абецеде за назив листе.
    
    <p>Такође ћете требати да унесете е-адресу почетног власника листе.
    Када се листа отвори, власник ће добити обавјештење заједно са почетном
    лозинком. Моћи ће да мијења лозинку и додаје или брише додатне власнике.
    
    <p>Ако желите да Mailman аутоматски генерише почетну лозинку листе, 
    Кликните на `Да' у одговарајућем пољу, и оставите празна поља за лозинку.
    
    <p>Морате имати одговарајућу ауторизацију да бисте креирали нове листе слања.
    Сваки сајт треба да има лозинку за <em>креирање листе</em>, коју можете да 
    унесете у поље испод. Администраторска лозинка (за сајт) може такође да се
    користи за аутентификацију.

en: You forgot to enter the list name
sr: Заборавили сте да унесете име листе

en: You forgot to specify the list owner
sr: Заборавили сте да поставите власника листе

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
sr: Успјешно сте се учланили на листу %(realname)s.

en: You have canceled your change of address request.
sr: Одустали сте од захтјева за промјену адресе.

en: You have canceled your subscription request.
sr: Одустали сте од захтјева за упис.

en: You have canceled your unsubscription request.
sr: Одустали сте од захтјева за испис.

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
sr: Имате чланове који су се пријавили за примање 
    прегледа порука, али та опција је искључена. 
    Дати чланови неће примати пошту.%(dm)r

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
sr: Имате стандардне чланове листе али слање порука 
    по приспећу је искључено. Они неће добијати пошту 
    док не решите проблем.%(rm)r

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
sr: Успјешно сте отворили листу слања
        <b>%(listname)s</b>, обавјештење је послано путем е-поште
        <b>%(owner)s</b>.  Сада можете:

en: You have successfully set your options.
sr: Успјешно сте сачували ваша подешавања.

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
sr: Искључили сте достављање порука по приспећу и 
    у прегледу. То није прихватљиво, морате да укључите 
    или једну или другу опцију, иначе ће ваша листа бити 
    неупотребљива.

en: You may get one last digest.
sr: Можете добити један најновији преглед.

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
sr: Морате унијети име листе. Овдје је %(link)s

en: You must specify a list.
sr: Морате изабрати листу.

en: You must supply a valid email address.
sr: Морате доставити исправну е-адресу

en: Your decision
sr: Ваша одлука

en: Your email address:
sr: Ваша е-адреса:

en: Your message had a suspicious header.
sr: Ваша порука има заглавље са сумњивим садржајем.

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
sr: Ваша порука је превелика; молимо вас да је смањите на
    %(kb)d КБ.

en: Your new %(listname)s list password
sr: Ваша нова лозинка за листу %(listname)s

en: Your new mailing list: %(listname)s
sr: Ваша нова листа слања:  %(listname)s

en: Your password is: %(password)s
sr: Ваша лозинка је: %(password)s

en: Your passwords did not match.
sr: Ваше лозинке се не поклапају.

en: Your real name:
sr: Ваше право име:

en: [No explanation given]
sr: [Није дато објашњење]

en: [No reason given]
sr: [Није дат разлог]

en: [disabled by periodic sweep and cull, no message available]
sr: [искључен због периодичног чишћења и ажурирања, порука није издата]

en: [no description available]
sr: [нема описа]

en: a single held message.
sr: једна задржана порука.

en: ack
sr: потврда

en: administrative list overview
sr: административни преглед листе

en: all held messages.
sr: све задржане поруке.

en: also
sr:  такође

en: author
sr: аутор

en: by the list administrator
sr: од администратора листе

en: by yourself
sr: од вас

en: day
sr: дан

en: days
sr: дана

en: digest
sr: преглед

en: digest footer
sr: крај прегледа

en: digest header
sr: почетак прегледа

en: disabled
sr: искључено

en: done
sr: завршено

en: due to excessive bounces
sr: због прекомерног слања

en: email address and
sr: е-адреса и

en: figuring article archives
sr: проналажење чланка у архиви

en: for unknown reasons
sr: због непознатих разлога

en: general list overview
sr: преглед листе

en: globally
sr: глобално

en: hide
sr: сакривање

en: language
sr: језик

en: legal values are:
sr: важеће вриједности:

en: list creator
sr: покретач листе

en: list info
sr: информације о листи

en: list of available mailing lists.
sr: листа доступних листа слања.

en: listname is required
sr: име листе је обавезно.

en: member address<br>member name
sr: адреса члана<br>име члана

en: members
sr: чланови

en: mod
sr: модер.

en: n/a
sr: непознато

en: no date
sr: нема датума

en: no subject
sr: нема теме

en: nodupes
sr: без дупл.

en: nomail
sr: без поште

en: nomail<br>[reason]
sr: без поште<br>(разлог)

en: not available
sr: није доступно

en: not metoo
sr: без повр.

en: notmetoo
sr: без повр.

en: off
sr: искључено

en: on
sr: укључено

en: options
sr: подешавања

en: password
sr: лозинка

en: plain
sr: обично

en: private archives
sr: приватне архиве

en: public archives
sr: јавне архиве

en: removing %(src)s
sr: уклањање %(src)s

en: return to the %(categoryname)s options page.
sr: повратак у листу опција категорије %(categoryname)s o

en: right
sr: десно

en: right
sr: десно

en: site
sr: сајт

en: the list admin overview page
sr: страница администратора листе: преглед

en: the list administrator
sr: администратор листе

en: the mailing list overview page
sr: почетна страница листе слања

en: unknown sender
sr: непознат пошиљалац

en: unsub
sr: испис

en: view all messages from %(esender)s
sr: прегледати све поруке од: %(esender)s
